Dzīvā sudraba muzejs aicina Lieldienās piedalīties konkursā!

Nedēļas nogalē, kad tiks atzīmētas Lieldienas, svētdien, 21. aprīlī Dzīvā sudraba muzejs Vecrīgā (Jēkaba ielā 3/5) aicina piedalīties krāšņāko krāsoto olu konkursā. Krāšņākās Lieldienu olas autors saņems balvu – īpašu juveliera Oļega Auzera darinātu kulonu, kas atbilstošs šo svētku tematikai. Lieldienās muzejs strādās no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet olas var nest svētdien līdz plkst. 16.00.

Līdzīgi kā mākslinieks O. Auzers ir devis dzīvību sudrabam, pārvēršot to skaistos mākslas darbos, arī Lieldienu simbolam olai tik piedēvētas dzimšanas un atdzimšanas simbols. Tas ir šķietami nedzīvs objekts, no kura rodas dzīvība. Šī iemesla dēļ ola ir viens no Kristus augšāmcelšanās simboliem. Viena no leģendām par olu krāsošanas tradīcijas rašanos tiek saistīta ar Mariju Magdalēnu. Šī skaistā leģenda vēsta, ka Marija Magdalēna pēc Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās ieguva ielūgumu uz viesībām pie imperatora Tibērija Cēzara Romā. Satikšanās brīdī Marija Magdalēna rokā turēja olu, kas jau ilgu laiku iepriekš tika uzskatīts par atdzimšanas simbolu, un sauca: „Kristus ir augšāmcēlies!” Cēzars par to smējās un teica, ka, ja Kristus ir augšāmcēlies no mirušajiem, tad lai ola, ko viņa tur rokā, paliek sarkanā krāsā. Pirms viņš bija beidzis runāt, ola viņas rokā pārvērtās spilgti sarkanā krāsā, un viņa turpināja sludināt Evaņģēliju visā imperatora mājā.

Ikvienam Dzīvā sudraba muzeja apmeklētājam Lieldienu brīvdienās būs iespēja ne tikai apskatīt sudraba darbu ekspozīciju, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par katru no darbiem, ideju, ko autors ar tiem vēlējies nodot skatītājiem. Būs arī iespēja nogaršot sudraba ūdeni, meklēt Lieldienu rituālu pavedienus muzeja ekspozīcijā.

Dzīvā sudraba muzejs strādā no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, pieaugušo ieejas biļetes maksās 10 EUR, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. Skolēniem, studentiem, pensionāriem ieeja tikai 5 EUR.

37 views